8-րդ գումարման ԱԺ առաջին նստաշրջանը կգումարվի օգոստոսի 2-ին, հայտնի է ԱԺ կազմը

Տեղի է ունեցել ԿԸՀ նիստը, որտեղ կազմվել է արձանագրություն ԱԺ պատգամավորներ գրանցելու և մանդատներ տալու մասին։ Այսպիսով՝ 8-րդ գումարման ԱԺ-ն ունի հետևյալ կազմը.


«Քաղաքացիական պայմանագիր»

1. Խաչատուր Սուքիասյան
2. Լենա Նազարյան
3. Ալեն Սիմոնյան
4. Արփինե Դավոյան
5. Արսեն Թորոսյան
6. Նազելի Բաղդասարյան
7. Ռուբեն Ռուբինյան
8. Գուրգեն Արսենյան
9. Գուրգեն Մելքոնյան
10. Հակոբ Արշակյան
11. Հերիքնազ Տիգրանյան
12. Հայկ Կոնջորյան
13. Արուսյակ Ջուլհակյան
14. Էդուարդ Աղաջանյան
15. Անդրանիկ Քոչարյան
16. Մարիա Կարապետյան
17. Բաբկեն Թունյան
18. Շիրակ Թորոսյան
19. Ծովինար Վարդանյան
20. Վահագն Հովակիմյան
21. Գևորգ Պապոյան
22. Հռիփսիմե Գրիգորյան
23. Վիգեն Խաչատրյան
24. Վլադիմիր Վարդանյան
25. Սոնա Ղազարյան
26. Զարուհի Բաթոյան
27. Լիլիթ Ստեփանյան
28. Կարեն Համբարձումյան
29. Վիլեն Գաբրիելյան
30. Մերի Գալստյան
31. Սիսակ Գաբրիելյան
32. Արմեն Խաչատրյան
33. Տաթևիկ Գասպարյան
34. Վաղարշակ Հակոբյան
35. Հայկ Սարգսյան
36. Արուսյակ Մանավազյան
37. Սերգեյ Բագրատյան
38. Թագուհի Ղազարյան
39. Հրաչյա Հակոբյան
40. Մաթևոս Ասատրյան
41. Լուսինե Բադալյան
42. Վահե Ղալումյան
43. Սեդրակ Թևոնյան
44. Քրիստինե Պողոսյան
45. Սերգեյ Մովսիսյան
46. Արման Եղոյան
47. Ալխաս Ղազարյան
48. Տրդատ Սարգսյան
49. Արեն Մկրտչյան
50. Մարինա Ղազարյան
51. Նարեկ Զեյնալյան
52. Արթուր Հովհաննիսյան
53. Անուշ Բեղլոյան
54. Հովիկ Աղազարյան
55. Նարեկ Բաբայան
56. Էմմա Պալյան
57. Հակոբ Ասլանյան
58. Լիլիթ Մինասյան
59. Նարեկ Գրիգորյան
60. Վահագն Ալեքսանյան
61. Հասմիկ Հակոբյան
62. Նարեկ Ղահրամանյան
63. Դավիթ Դանիելյան
64. Մարիամ Պողոսյան
65. Արթուր Դավթյան
66. Սարգիս Խանդանյան
67. Հռիփսիմե Հունանյան
68. Հայկ Ցիրունյան
69. Ռուստամ Բաքոյան (եզդիական համայնքի ներկայացուցիչ)
70. Ալեքսեյ Սանդիկով (ռուսական համայնքի ներկայացուցիչ)
71. Կնյազ Հասանով (քրդական համայնքի ներկայացուցիչ)


«Հայաստան» դաշինք

1. Իշխան Սաղաթելյան
2. Աննա Գրիգորյան
3. Վահե Հակոբյան
4. Արմեն Գեւորգյան
5. Լիլիթ Գալստյան
6. Արմեն Ռուստամյան
7. Սեյրան Օհանյան
8. Էլինար Վարդանյան
9. Արծվիկ Մինասյան
10. Արթուր Ղազինյան
11. Քրիստինե Վարդանյան
12. Գեղամ Մանուկյան
13. Աղվան Վարդանյան
14. Ագնեսա Խամոյան
15. Անդրանիկ Թեւանյան
16. Մխիթար Զաքարյան
17. Հռիփսիմե Ստամբուլյան
18. Աշոտ Սիմոնյան
19. Արմեն Չարչյան
20. Ելենա Կիրակոսյան
21. Դավիթ Սեդրակյան
22. Արմենուհի Կյուրեղյան
23. Արամ Վարդեւանյան
24. Թադեւոս Ավետիսյան
25. Արթուր Սարգսյան
26. Արթուր Խաչատրյան
27. Արեգնազ Մանուկյան
28. Գեղամ Նազարյան
29. Զեմֆիրա Միրզոևա (ասորական համայնքի ներկայացուցիչ)

«Պատիվ ունեմ» դաշինք

1. Արթուր Վանեցյան
2. Տարոն Մարգարյան
3. Աննա Մկրտչյան
4. Իշխան Զաքարյան
5. Հայկ Մամիջանյան
6. Թագուհի Թովմասյան
7. Տիգրան Աբրահամյան